DSCN9443

Górskie szlaki

Skorzystaj z rozmaitych szlaków turystycznych, prowadzących z Korbielowa.

Polecamy najciekawszy i najbardziej urozmaicony szlak na Halę Miziową i Pilsko. Częściowo składa się on ze szlaku niebieskiego i czarnego(pokrywa się z Ścieżką Dydaktyczno-Przyrodniczą Żywieckiego Parku Krajobrazowego), czas dojścia z Korbielowa (Smrek) do Hali Miziowej tym szlakiem to 3 godz. Powrotną drogę z Hali Miziowej do punktu wyjścia - Korbielów (Smrek) polecamy szlakiem Żółtym, czas przejścia, z górki 1 godz. 15 min).

Jezioro Żywieckie

Zaznaj atrakcji Jeziora Żywieckiego.

Znajduje się w miejscowości Żywiec, jest to malowniczy zbiornik wcięty pomiędzy niewysokie szczyty. Latem jezioro pełne jest żaglówek i rowerków wodnych, a nad brzegami powstały liczne ośrodki turystyczno-rekreacyjne. To wspaniałe tereny do wypoczynku i duża atrakcja Beskidu Małego i Żywieckiego.

Zobacz trasę

jeziorko

szybowce

[35km] Szkoła Szybowcowa "Żar"

Coś dla miłośników awiacji.

Górska Szkoła Szybowcowa „Żar” – od 1936 roku jeden z głównych w Polsce ośrodków szkolenia szybowcowego, uważana za kolebkę polskiego szybownictwa. Stanowi atrakcję dla miłośników awiacji, a także sportów rowerowych, ze względu na wyśmienitą trasę downhillową.

Zobacz trasę

Szlaki rowerowe

Nie zapomnij zabrać roweru!

W Korbielowie istnieje kilka tras rowerowo-spacerowych. Składają się z kilku pętli, każda oznaczona kolorem: żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim. Trasy położone są w dolinie, również biegną przez niższe góry (np. Weska, Furmaniec) i wzniesienia.  W większości biegną przez tereny zielone, lasy, łąki, pola. Dzięki dobrej nawierzchni ścieżek można wygodnie pokonywać duże odległości, oglądać piękne krajobrazy z Pilskiem i Babią Górą w tle, a także obserwować przyrodę.

mtb

narciarstwo

Narciarstwo w Korbielowie

Rodzinny wypad na narty.

W Korbielowie znajduje się ok. 14 wyciągów począwszy od 3 wyciągów krzesełkowych i kilkunastu orczykowych do wyciągu "CYPISEK" dla początkujących i małych dzieci. W obrębie góry Pilsko znajduje się dużo tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, od łagodnych do trudnych. Trasy są przygotowywane przez ratraki, dolna część tras jest sztucznie naśnieżana i sztucznie oświetlona. Dla małych dzieci przedszkole narciarskie "Dimbo", organizowane są również liczne zawody w Narciarstwie alpejskim, Skicrossie, Carvingu, Freestylu. Nad bezpieczeństwem turystów bez przerwy czuwa Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zobacz trasy

Kulig pełen atrakcji!

Dla chętnych zorganizujemy kulig!

Zapraszamy na wspaniałą zabawę jaką jest kulig zimowy. Przejażdżka zaprzęgami konnymi w sankach 4-8 osobowych, jadących orszakiem jeden za drugim w blasku pochodni rozświetlających rozmaite trasy. Przejażdżkę można wzbogacić o ognisko z lokalnym jedzeniem i dobrą zabawą.

konie

jezioro_oravskie3

[25km] Jezioro Oravskie

Baza wypadowa na Słowację.

Jezioro Orawskie jest najatrakcyjniejszym centrum turystycznym górnej Orawy. Na południowym i południowo-wschodnim brzegu zapory wodnej obok głównego szlaku komunikacyjnego znajdują się najbardziej znane letnie ośrodki rekreacyjne i sportowe - Osada Slanicka i Przystań. Orawska Zapora Wodna oferuje bardzo dobre warunki dla miłośników windsurfingu i jachtingu, narciarzy wodnych i płetwonurków. Dla innych zwolenników wody i słońca są do dyspozycji rowery wodne, łódki i motorówki. Podczas wizyty Orawskiej Zapory Wodnej można skorzystać z rejsu statkiem wycieczkowym na Wyspę.

Zobacz trasę

[60km] Aquapark Oravice!

Narciarstwo + wody termalne.

Nowoczesny  AQUAPARK ORAVICE zlokalizowany jest u podnóża Tatr Zachodnich, 35 km od Zakopanego. Z głębokości 1611 m wypływa naturalna woda termalna o temperaturze 58 ºC wykorzystywana do napełniania basenów o łącznej powierzchni aż 1545 m2. Jest ona wysoko zmineralizowana, sodowo-wapienno-magnezowo-siarkowa z dużą zawartością żelaza. Baseny zawierają wiele różnych atrakcji – sztuczne fale wodne, jacuzzi, gejzer, strumienie masujące, grzyb wodny , a także natryski..

Zobacz trasę

oravica